یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 |

نخستین جلسه شورای علمی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1402/10/27 | 
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فارابی، نخستین‌ شورای علمی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی با حضور رؤسای کارگروه‌های شانزده‌گانه جشنواره در محل تالار ابونصر محمد فارابی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. در این‌ جلسه،‌ دکتر رضا غلامی، رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره، ضمن تشکر از اساتید برجسته‌ای که مسئولیت گروه‌های تخصصی جشنواره را عهده‌دار شده‌اند، مهم‌ترین‌ ماموریت جشنواره بین‌المللی فارابی را کمک به توسعه پژوهش و شناسایی و حمایت از استعدادهای برتر و نخبگان جوان علوم انسانی و اسلامی برشمرد. دکتر غلامی افزود: جشنواره فارابی می‌تواند به مثابه یک دیده‌بان علمی دقیق و معتبر، نقش موثری را در تحول و کیفیت بخشی به علوم انسانی و اسلامی داشته باشد. رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره تاکید کرد : دقت در داوری‌ها، رعایت بی طرفی و انصاف و بهاء دادن به ابداعات و نوآوری‌ها، انتظار جدی ما از گروه‌های تخصصی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی می‌باشد.
در ادامه، دکتر مهدی عباس‌زاده، رئیس کمیته علمی جشنواره و قائم‌مقام رئیس دبیرخانه، ضمن تشریح آیین نامه جشنواره و فرایند اجرایی داوری‌ها، به پرسش‌های رؤسای کارگروه‌ها پاسخ داد. دکتر عباس زاده تاکید کرد، در این دوره، ۱۲۵ استاد برجسته در گروه‌های شانزده‌گانه در برگزاری جشنواره مشارکت دارند که ۵۰ تن از آنها استاد تمام و ۵۵ نفر دانشیار هستند. همچنین در بخش دیگری از این‌ جلسه، ایده‌ها و پیشنهادهای تازه‌ای به منظور تقویت هر چه بیشتر جشنواره از سوی اعضای شورای علمی طرح گردید.
گفتنی است، آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی به عنوان معتبرترین جشنواره جمهوری اسلامی ایران در عرصه علوم انسانی و اسلامی، تیرماه سال ۱۴۰۳ با حضور ریاست محترم جمهور برپا خواهد شد.

دفعات مشاهده: 935 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وبگاه متعلق به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی است.

طراحی و برنامه‌نویسی: یکتاوب افزار شرق