سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 |

نشست خبری اختتامیه دهمین دوره جشنواره: آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی هفتم بهمن‌ماه برگزار می‌شود

 | تاریخ ارسال: 1397/10/30 | 
به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فارابی دکترغلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دبیر دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی صبح امروز در نشست خبری اختتامیه دهمین دوره این جشنواره در ابتدا با تقدیر از زحمات دست‌اندرکاران آن گفت: برگزاری این جشنواره فرآیندی طولانی است که یک سال زمان می‌برد و اختتامیه این جشنواره هفتم بهمن‌ماه در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

وی افزود: دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی امسال با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی مصادف شده است و این جشنواره در دهه سوم انقلاب به صورت منظم هر سال برگزار شده است و خوشبختانه رشد کمی خوبی داشته که نشانه مشارکت جامعه علمی کشور در این جشنواره است. در واقع ما امروز شاهد بلوغ در این حوزه هستیم که محصول اهتمام و سعی عالمان حوزه علوم انسانی و اسلامی است و انتظار این است که در این حوزه معرفتی بتوانیم نقش بیشتری را ایفا کنیم.

غفاری یادآور شد: امیدواریم که این جشنواره بتواند در بالندگی و توسعه معرفتی در علوم انسانی و اسلامی موثر واقع شود و تجربه هم این را نشان داده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان یادآور شد: در داوری­‌های این جشنواره به جایگاه علمی آثار توجه شده و  برگزیدگان بر این اساس انتخاب و معرفی می‌­شوند.

دکتر عبدالامیر نبوی دبیر شورای علمی جشنواره بین المللی فارابی نیز در این  نشست با بیان اینکه در کمیته‌های علمی مانند دوره‌های پیشین تلاش این بود که برای افزایش کیفیت کار از تمام ظرفیت‌های علمی کشور استفاده شود، در این دروه از ظرفیت انجمن‌های علمی، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌­ها و به ویژه از اعضای هیئت علمی زن در مدیریت و عضویت گروه‌ها  بیش از جشنواره‌­های گذشته استفاده شده است.

وی افزود: در این دوره از ظرفیت علمی دانشگاه‌های غیر تهرانی بیشتر از گذشته در داوری‌ها و گزینش آثار استفاده شد.
 
 

دفعات مشاهده: 9348 بار   |   دفعات چاپ: 254 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وبگاه متعلق به جشنواره بین‌المللی فارابی است.

طراحی و برنامه‌نویسی: یکتاوب افزار شرق