پنجشنبه 17 آذر 1401 |

اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی

 | تاریخ ارسال: 1400/4/25 | 

 
اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی، روز یکشنبه برگزار می‌شود.
مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی، صبح یکشنبه ۲۷ تیرماه با پیام رئیس جمهور و معرفی و تقدیر از ۳۷ برگزیده داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی در این مراسم  صاحبان ۱۱ اثر در بخش بزرگسال و ۸ اثر در بخش جوان، ۷ برگزیده بخش بین الملل و همچنین ۱۱ شخصیت برگزیده در سایر بخش‌ها اعم از شخصیت پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی، شخصیت پیشگام علوم انسانی و اسلامی، مترجم برتر، نظریه پرداز برجسته، انجمن علمی و نشریه علمی برگزیده با حضور مقامات علمی و کشوری  معرفی و تقدیر می‌شوند
دکتر حسین میرزائی، رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی با اشاره به ارائه چهار هزار و ۴۵۸ اثر در بخش داخلی در قالب پانزده گروه علمی  و ۲۸۱ اثر در بخش بین الملل به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی اظهار داشت: از نظر رده سنی هم ۶۴ درصد صاحبان آثار در رده سنی بزرگسال و بقیه در رده سنی جوان هستند. همچنین حدود ۶۸ درصد صاحبان آثار را مردان و ۳۲ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: از نظر نوع اثر، دو هزار و ۱۳۸ اثر (۴۵ درصد) در قالب کتاب پژوهشی، ۳۹۴ اثر(۸ درصد) در قالب گزارش پایانی پژوهش، ۱۰۵۷ اثر(۲۳ درصد) در قالب رساله دکتری و هزار و ۱۵۰ اثر(۲۴ درصد) در قالب پایان نامه کارشناسی ارشد به دبیرخانه جشنواره واصل شده‌اند.
رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی در خصوص روند داوری طرح‌ها گفت: از بین چهار هزار و ۷۳۹ اثر دریافتی در بخش داخلی و بین‌المللی، پس از داوری اولیه ، ۲۶۸ اثر در بخش داخلی و ۴۱ اثر در بخش خارجی برای ارزیابی به مراحل چند گانه داوری ارسال شدند که از بین آثار داوری شده در گروه‌های علمی داخلی،در نهایت تعداد ۱۹ اثر در کمیته های علمی پانزده گانه و  شورای علمی جشنواره به عنوان آثار برگزیده یا شایسته تقدیر بخش داخلی معرفی  خواهند شد. از مجموع آثار و افراد مورد بررسی در بخش بین‌الملل نیز تعداد هفت نفر از صاحبنظران و محققان برجسته از کشورهای  آلمان،افغانستان،ایتالیا، بلژیک، پاکستان، تاجیکستان و روسیه به عنوان برگزیده بخش اسلام‌شناسی و ایران شناسی معرفی خواهند شد.
رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی در پایان با بیان این که اختتامیه جشنواره ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۲۷ تیرماه به صورت مجازی و  صرفا با حضور تعداد محدودی از برگزیدگان داخلی  با رعایت پروتکلها برگزار می‌شود از عموم محققان و علاقمندان دعوت کرد آیین اختتامیه را به طور زنده و از طریق لینک های زیر مشاهده فرمایند:
وب سایت جشنواره به نشانی                     https://farabiaward.ir    (به زبان فارسی و انگلیسی)
صفحه اسکای روم جشنواره به نشانی      b۲n.ir/farabiaward۱۲
نشانی‌‌های اینستاگرام                                         instagram.com/iscs.ac.ir
                                                                                    instagram.com/msrt_ir                                                                                      

دفعات مشاهده: 6101 بار   |   دفعات چاپ: 157 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وبگاه متعلق به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فارابی است.

طراحی و برنامه‌نویسی: یکتاوب افزار شرق