پنجشنبه 17 آذر 1401 |

میرزایی در نشست خبری اختتامیه دهمین جشنواره: تجلیل از ۳۷ اثر و شخصیت برگزیده هفتم بهمن‌ماه در آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی

 | تاریخ ارسال: 1397/10/30 | 
به گزارش دبیرخانه دائمی دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی دکتر حسین میرزایی صبح امروز در نشست خبری اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی گفت: اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی هفتم بهمن در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: به لحاظ تعداد آثار، این جشنواره بیشترین تعداد آثار دریافتی را طی ۱۰ جشنواره‌ گذشته که برگزار شده، داشته است. ۵۶۴۹ اثر به این جشنواره ارسال شده که ۵۱۷۱ اثر داخلی و ۴۷۸ اثر مربوط به بخش بین‌الملل است.

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: از مجموع آثار دریافت شده در بخش داخل از ۱۶ اثر تقدیر خواهد شد و همچنین یک جایزه ویژه نیز به بخش بین‌رشته‌ای اختصاص داده می‌شود. به تعبیری در مجموع در این جشنواره از ۱۷ اثر تقدیر خواهد شد.

میرزایی یادآوری کرد: از ۱۲ شخصیت اعم از  پیشکسوت، پیشرو و مترجم برتر و نهاد نیز تقدیر خواهد شد. همچنین در بخش بین‌الملل از ۸ اثر برگزیده در حوزه ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی تقدیر می‌شود. این آثار از کشورهای فرانسه، انگلستان، آلمان، لهستان، اسپانیا، اندونزی، قزاقستان و هندوستان ارسال شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش‌های همکاران در دبیرخانه دائمی جشنواره فارابی و تقدیر از آنها گفت:  در جلسه سیاستگذاری که با حضور وزیر محترم علوم و روسای فرهنگستان‌ها و دیگر افراد برگزار شد تصمیم گرفته شد که گروه‌های تخصصی این جشنواره به ۱۵ گروه افزایش یافته و یک گروه میان رشته‌ای نیز به این گروه‌ها افزوده شده است.

میرزایی افزود: در این جشنواره دانشگاه‌ها مشارکت وسیعی داشتند. در بخش داوری سعی کرده‌ایم از همه ظرفیت‌های علمی کشور استفاده کنیم. با توجه به اینکه جشنواره به سمت فرآیند دیجیتالی شدن حرکت می‌کند، بر این اساس توانستیم از بخش قابل توجهی از ظرفیت اساتید دانشگاه‌ها در بخش داوری استفاده کنیم.

به گفته رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ۶۳ درصد شرکت‌کنندگان حقیقی بوده و ۳۷ درصد آثار ارسال شده توسط دانشگاه‌ها، مراکز نشر و مراکز علمی بوده است.

میرزایی در پایان گفت: در همین جا لازم است از مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، سرکار خانم دکتر شرفبافی که با تهیه هزینه سفر یکی از برگزیدگان خارجی (فرانسه) به جشنواره فارابی کمک کرده‌اند تشکر و قدردانی کنم.


دفعات مشاهده: 11066 بار   |   دفعات چاپ: 282 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وبگاه متعلق به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فارابی است.

طراحی و برنامه‌نویسی: یکتاوب افزار شرق